В Аргентині вчені зуміли виявити рештки найстаріших наземних рослин – спори печіночника. Їхній вік становить 472 мільйони років. Про це у вівторок, 12 жовтня, повідомили ЗМІ. Виявити рослину вдалося методом збору зразків древньої породи й обробки їх у лабораторії за допомогою розчинів кислот. Пошуки проводили в Андах на північно-заході Аргентини. Виявлені спори печіночніків є примітивними наземними рослинами, які, відповідно до панівної теорії, стали першими колонізаторами землі.
Вік породи, в якій «зберігався» печіночник, становить від 473 до 471 мільйоніа років. Аналіз показав, що спори належать рослинам як мінімум з п'яти родів - це означає, що перші печіночники вийшли на сушу раніше, ніж 473 млн років тому, й до цього часу встигли дати кілька еволюційних гілок нащадків. Дослідники не виключають, що рослини вийшли на сушу на початку ордовицького періоду або навіть наприкінці кембрійського.
Попередні «рекордсмени» були як мінімум на 10 мільйонів років молодшими, а їхньою «батьківщиною» є Саудівська Аравія й Чехія.Рік тому інший колектив дослідників опублікував роботу з ще більш вражаючими результатами. Проаналізувавши співвідношення ізотопів вуглецю та кисню у відкладеннях віком від мільярда до 500 мільйонів років, учені зробили висновок, що рослини вийшли на сушу вже 600-800 мільйонів років тому. Ця робота викликала неоднозначну реакцію з боку колег авторів.
За матеріалами Лента.ru