Майже не зіпсовану часом півтораметрову скульптуру хеттського царя з сірого базальту виявила на сході Туреччини у провінції Хатай міжнародна археологічна експедиція під керівництвом професора Торонтського університету Тімоті Харрісона. Передбачається, що скульптура зображує Саппілуліма - могутнього владики колись могутньої імперії на території Малої Азії, який жив три тисячоліття тому. Свого часу він закріпив своє правління на великій території, що охоплює сучасну Туреччину і Сирію.
Хетський цар тримає в одній руці колос, а в іншій - спис. Ці два символи означають одночасно і войовничість монарха-завойовника, і мирну працю його підданих. Виконана вмілим скульптором, фігура вражає своєю масивністю і витонченістю задуму. Її прикрашають кучеряве волосся героя сивої давнини і майже гіпнотизуючі очі - зіниці, мабуть, з чорного базальту, на білому тлі широко розкритої рогівки, також із твердого каменю.
Міністр культури і туризму Туреччини Ертугрул Гюнай сказав, що диво-знахідка буде протягом року вивчатися і експонуватися в музеї міста Хатай. "Це - рідкісний екземпляр цивілізацій, що існували на землі нашій Анатолії. Ні у нас, та й взагалі, ніде у світі не знайти такої чудової скульптури стародавніх хеттів". !zn
Читайте також:
У Туреччині виявлено дивні хетські рельєфи із зображенням зниклих левів (фото)
Біля Хортиці з дна Дніпра підняли човен часів Київської Русі (фото)
Мода з кам’яного століття: Археологи розкопали сумочку з зубами віком 4 тис. років
На острові Джерсі знайдено скарб вартістю більше 16 мільйонів доларів (відео)