"Така версія існує. Для того щоб її перевірити, буде проведено наземний експеримент, під час якого блок з апаратурою, аналогічною до встановленої на «Фобос-Ґрунті», буде піддано випромінюванню сумарної потужності можливого ненавмисного впливу американських радарів", - сказав Ю.Коптєв.
У вівторок, 17 січня, газета «Коммерсант» з посиланням на свої джерела повідомила, що однією з версій поломки російського зонда є вплив сигналу з американського радара, встановленого на атолі Кваджалейн на Маршаллових островах.
Ю.Коптєв сказав також, що під час польоту «Фобос-Ґрунта» на другому витку навколо Землі американські радари дійсно працювали за програмою вивчення одного з астероїдів. За його словами, у тому районі встановлено п'ять подібних радарів.
«Фобос-Ґрунт», запущений у листопаді минулого року, не вийшов на орбіту, з якої він міг почати подорож до Фобоса - одного з супутників Марса. Він залишився на навколоземній орбіті, а у неділю, 15 січня, остаточно впав на Землю - точне місце падіння уламків не встановлено досі.