На базу ВПС США Ванденберг (штат Каліфорнія) у п'ятницю, 27 січня, доставлено унікальний космічний телескоп, який працює в рентгенівському діапазоні спектра електромагнітного випромінювання і призначений для дослідження Сонця, пошуку прямих доказів існування чорних дір і темної матерії.
Запуск Ядерного спектроскопічного телескопа NuSTAR на борту ракети-носія «Пегас» заплановано на 14 березня. Про це повідомила Лабораторія реактивного руху NASA в Пасадені (штат Каліфорнія), якій доручено керувати майбутньою експедицією космічної обсерваторії.
«Місія NuSTAR унікальна, оскільки з її допомогою NASA вперше збирається реєструвати рентгенівське випромінювання, що виходить з далеких об'єктів, щоб отримати їх найбільш точні зображення на основі тільки одного типу електромагнітного випромінювання», - підкреслила в зв'язку з цим головний науковий співробітник проекту Фіона Харрісон з Каліфорнійського технологічного інституту в Пасадені.
NuSTAR розроблено і побудовано американською компанією «Орбітал Сайенсіз» зі штаб-квартирою в штаті Вірджинія. Початковий етап експедиції розрахований на 2 роки. NASA за допомогою NuSTAR хоче детальніше вивчити рештки суперзірок, отримати уявлення про механізм нагріву корони Сонця. Космічне відомство США також сподівається перевірити теорію існування чорних дір і темної матерії. Під темною матерією мається на увазі гіпотетична форма матерії, яка не виділяє електромагнітного випромінювання і не взаємодіє з ним. Її присутність можливо виявити лише за гравітаційними ефектами, що вона створює. Згідно з сучасними оцінками, в сучасному Всесвіті 70% її маси припадає на темну енергію, 25% - на темну матерію і тільки 5% - на звичайну матерію, яка утворює кварки, протони, нейтрони і електрони, з яких складаються планети, зірки і галактики. !zn
Читайте також