Кліматологи встановили, що цього року північна полярна шапка нашої планети танула дуже швидко, однак її площа все-таки не досягла мінімальних показників зафіксованих у 2007 році. Згідно з попередніми даними американських кліматологів з Національного управління атмосферних і океанічних досліджень, кілька діб тому на Північному полюсі нашої планети льодовики знову повернулися до тенденції зимового зростання.За даними вчених, площа льодовиків на Північному полюсі у 2010 році стала третьою мінімальною за весь час спостережень. Окрім того, кліматологи кажуть, що на практиці процеси, що керують таненням льодів, виявляються не такими передбачуваними, як це здавалося раніше, тому теорія про те, що до 2050 або 2080 Північний полюс може стати повністю вільним від льоду, ще може бути переглянута.
Цього року мінімальна площа льодовиків була зафіксована 10 вересня, вона склала 4,76 мільйона квадратних кілометрів. Це більше, ніж у 2007 і 2008 роках, але менше, ніж у всі інші періоди, починаючи із 1978 року.
Уолт Мейєр, один із кліматологів, задіяних у проекті арктичних спостережень, стверджує, що цього року лід танув дуже швидко. "У поточному році період проходження льоду від максимальних значень до мінімальних був дуже швидким. Загалом, останні 12 місяців на планеті стали найтеплішими за останні 130 років метеоспостережень", - говорить він.
Частково розігрів температур і швидке танення льоду можна пояснити ефектом Ель-Ніньо, що спостерігався у цьому році у Тихому океані. Однак наступного року, за попередніми прогнозами, у тому ж Тихому океані буде спостерігатися зворотне явище - Ла-Нінья, яке посприяє глобальному охолодженню за рахунок більш холодних вод у найбільшому океані на нашій планеті. Ймовірно, що цей же ефект матиме певний вплив і на арктичний регіон.
Вчені говорять, що цього року надзвичайно швидко від льоду звільнилися північні регіони Аляски і тисячі дрібних островів за полярним колом. Проте в цілому, учені поки не переглядають свій прогноз і чекають, що при нинішньому темпі кліматичних змін Північний полюс зможе стати повністю вільним від льоду приблизно у 2050 році.За матеріалами CyberSecurity.ru