Науковці розраховують побачити в лазерних променях усі поверхні каменів, що стоять і що впали. Разом з тим, багато фрагментів пам'ятки не можна побачити неозброєним оком, оскільки їх приховує лишай.
«Камені Стоунхенджа можуть розповісти захопливі історії про минуле, потрібно лише пильно поглянути на їхнє «обличчя», - пояснив дослідник фонду «Англійська спадщина» Дейв Бетчелор.
Його група вивчатиме як стародавнє мистецтво на камені, так і сучасніші «графіті», яким теж налічують сотні років.
Так, у XVII столітті на одному з монолітів з'явився напис Wren. Уважають, що його залишив архітектор Сер Крістофер Рен, творець лондонського собору Святого Павла. Неподалік розташований сімейний будинок Ренів, де Крістофер провів чимало часу.
У ході теперішнього сканування Стоунхенджа буде здійснено найточнішу на сьогодні цифрову модель знаменитої споруди. Її розміри і найменші нерівності будуть виміряні з точністю до 0,5 мм.
Попередній повний «портрет» Стоунхенджа було зроблено в 1993 році шляхом фотографування. Виявлені деталі були не дрібнішими за 2 см.
«Нове дослідження дозволить зібрати набагато більше інформації про пам'ятку та ландшафт, що її оточує», - сказав голова відділу геодезичної зйомки «Англійської спадщини» Пол Брайан.
Фонд запропонував побудувати біля Стоунхенджа новий центр для відвідувачів і закрити частину шосе, що проходить зараз у кількох метрах від цього комплексу.
Британський уряд припинив минулого року фінансування цього проекту з метою економії бюджетних коштів. Проте на нього пообіцяли виділити гроші з національної лотереї.
Дослідження Стоунхенджа за допомогою лазерного сканування вже почалося, його планують завершити до кінця березня.
За матеріалами Бі-Бі-Сі