Коли технологія дійде до промислового використання, Sony збирається позиціонувати її як рішення, що дозволяє заряджати мобільні телефони за допомогою макулатури.
Розробники, які стоять за проектом, кажуть, що технологія біо-батарейок у достатній мірі екологічна, а сама конструкція батарейок не має шкідливих хімічних сполук або важких металів. Sony демонструє новинку у рамках токійської виставки Eco-Products. На стенді компанії діти кидали невеликі шматочки паперу у спеціальний конвертер, який генерував електрику, від якого обертався невеликий вентилятор.
З наукової точки зору процес працює за допомогою ферментів целюлози, що розкладають матеріал з утворенням глюкози. Потім отримані продукти розкладання вступають у реакцію з киснем і виділяють електрони та іони водню. У свою чергу електрони використовуються для вироблення електроенергії. Як побічні продукти в реакції виходять вода і кислота глюконолактон.
За подібною схемою діють мурашки і терміти, які перетравлюють деревину і генерують електроенергію на її базі. Нагадаємо, що раніше Sony показала прототип плеєра Walkman, який використовував фруктовий сік для електрогенерації.
"Ми пропонуємо використовувати в якості електроенергії такі предмети, як старі листівки або газети. Напевно, у кожного вдома є подібний вид «палива». Створений нами генератор дозволяє на базі подібних джерел енергії генерувати електрику, обсяг якої достатній для енергопостачання невеликого електронного пристрою, - говорить Юісі Токіті, старший фахівець з досліджень в Лабораторії матеріалознавства Sony. - Звичайно, поки технологія знаходиться на ранній стадії розвитку, але коли ми думаємо про перспективи такої генерації, то бачимо їх дуже багатообіцяючими».