Ймовірний район падіння залишків космічного апарату "Фобос-Ґрунт" на сьогодні може бути визначено лише «смугою» поверхні Землі від 51,4 градуса південної широти до 51,4 градуса північної широти. Точну пляму, дату і час їх падіння можливо передбачити не раніше, ніж за одну добу, зазначають в агентстві.
Земної поверхні можуть досягти залишки космічного апарату з тугоплавких матеріалів у кількості близько 20-30 штук і сумарною масою не більше 200 кг. Компоненти палива космічного апарату згорять у щільних шарах атмосфери Землі на висоті приблизно 100 кілометрів.
Радіоізотопне джерело (кобальт-57), встановлене в одному з наукових приладів космічного апарату - Мессбауерівському спектрометрі, має масу, що не перевищує 10 мікрограм, малий період напіврозпаду і не викличе небезпеки радіоактивного зараження.
У Роскосмосі підкреслюють, що, як показує багаторічна міжнародна статистика, космічні апарати, що сходять з орбіти, практично завжди повністю згорають у щільних шарах атмосфери, а їхні залишкові фрагменти, як правило, не завдають шкоди.
Нагадаємо, раніше американські військові прогнозували, що «Фобос-Ґрунт» впаде на Землю через рівно два місяці після запуску - 9 січня.
Як повідомлялося, автоматична міжпланетна станція «Фобос-Ґрунт», перша за 15 років російська АМС, призначена для доставки зразків ґрунту з супутника Марса, після запуску в ніч на 9 листопада не змогла вийти на траєкторію перельоту до Марса і знаходиться на опорній навколоземній орбіті.