«За попередньою інформацією, позаштатна ситуація з виведенням апарату сталася на ділянці роботи третього ступеня ракети-носія. Виходячи з цього, можна стверджувати, що супутник впав на території Сибіру. Координати падіння у даний час уточнюються», - сказав співрозмовник агентства.
«Меридіан» - космічний апарат подвійного призначення, який призначено, зокрема, для забезпечення зв'язку морських суден та літаків льодової розвідки в районі Північного морського шляху з береговими наземними станціями, розширення мережі супутникового зв'язку в північних районах Сибіру і Далекого Сходу.
Невдалий запуск «Меридіана» став не першим інцидентом із запусками космічних апаратів в Росії за останній час.
Як повідомлялося, автоматична міжпланетна станція «Фобос-Ґрунт», перша за 15 років російська АМС, призначена для доставки зразків ґрунту з супутника Марса, після запуску в ніч на 9 листопада не змогла вийти на траєкторію перельоту до Марса і знаходиться на опорній навколоземній орбіті.
Невдалий запуск корабля «Фобос-Ґрунт» став не першим інцидентом з запусками космічних апаратів в Росії за останній час. До цього «Прогрес М-12М», на борту якого знаходилося більше двох тонн вантажів і устаткування для шести астронавтів, що працюють на МКС, впав 24 серпня всього через кілька хвилин після запуску з Байконура. А 18 серпня ракета-носій «Протон-М» не змогла вивести на орбіту супутник «Експрес».
Раніше, у грудні минулого року, ракета-носій «Протон-М» не змогла вивести на орбіту три навігаційні апарати «Глонасс-М». Супутники впали в Тихий океан у 1500 км від Гонолулу.
У червні 2011 року стало відомо, що геодезичний супутник військового призначення «Гео-ІК-2», виведений в лютому на нерозрахункову орбіту, було втрачено остаточно.