UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росіяни звинуватили у невдачі із супутником «Фобос-Ґрунт» американський радар

Автоматика міжпланетної станції «Фобос-Ґрунт», яку не вдалося вивести на задану орбіту, могла відмовити через зовнішній вплив, викликаний випромінюванням потужного американського радара на Алясці, вважає колишній командувач армією попередження про ракетний напад генерал-лейтенант Микола Родіонов.

«Траєкторія апарату «Фобос-Ґрунт» проходила у зоні дії потужних американських радарів, розташованих на Алясці. Боюся, як би не вплинуло потужне електромагнітне випромінювання цих станцій на апаратуру управління нашого міжпланетного зонда», - заявив М.Родіонов «Інтерфаксу-АВН» у четвер, 24 листопада.

Міжпланетна станція «Фобос-Ґрунт» 9 листопада була виведена на низьку навколоземну опорну орбіту, де знаходиться досі. Ракета-носій «Зеніт» відпрацювала штатно, відділення апарату також пройшло за графіком, але у потрібний момент рухова установка «Фобос-Ґрунт» не спрацювала, хоча повинна була вивести його на орбіту польоту до Марса.

«Фобос-Ґрунт» мав долетіти до супутника Марса Фобоса, сісти на це небесне тіло, взяти проби ґрунту і доставити їх на Землю для лабораторного дослідження. Місія мала тривати приблизно 2,5 роки. Вартість проекту, за неофіційною інформацією, становить близько 170 млн дол.

«Фобос-Ґрунт» понад 10 днів не подавав ознак життя, поки 22 листопада станція стеження Європейського космічного агентства (ЄКА) у Перті (Австралія) не встановила з ним зв'язок. У ніч на четвер станція ЄКА знову зв'язувалася із супутником і навіть отримала з нього телеметричну інформацію, яка зараз розшифровується.