UA / RU
Підтримати ZN.ua

Приватний космічний корабель Dragon благополучно повернувся на Землю (ФОТО)

Приватна вантажівка Dragon доставила на Землю аналізи і несправну техніку. Цей політ став третім для Dragon і першим з 12 комерційних рейсів з доставки вантажів на МКС, передбачених CRS-контрактом.

Американська приватна космічна вантажівка Dragon повернулася зі своєї другої подорожі до МКС - капсула з 900 кілограмами вантажу приводнилася в Тихому океані.

Корабель, створений компанією SpaceX, здійснив посадку у Тихому океані, за 400 кілометрів на захід від узбережжя Каліфорнії. Це сталося на дві хвилини пізніше запланованого терміну - о 23:22 за московським часом.

Як наголошується у повідомленні NASA, після того як судно повернеться в порт, протягом двох діб у космічне агентство буде передана перша порція вантажу. Решту передадуть фахівцям після того, як капсулу доставлять у виробничий комплекс SpaceX у Техасі.

Нинішній політ став третім для корабля Dragon і першим з 12 комерційних рейсів з доставки вантажів на МКС, передбачених так званим CRS-контрактом (Commercial Resupply Services), укладеним SpaceX і NASA у грудні 2008 року.


Dragon, пристикувався до МКС 10 жовтня, доставив на станцію близько 450 кілограмів вантажу - харчування та одяг для екіпажу, обладнання для наукових експериментів і обслуговування систем станції.

На Землю у герметичній капсулі повернулося близько 904 кілограмів вантажу. Зокрема, в спеціальному холодильнику доставлені аналізи, зібрані у астронавтів на МКС з липня 2011 року - з моменту останнього рейсу шаттла на МКС. Вивчення зразків крові та сечі допоможе вченим визначити, як організм людини реагує на фізичне навантаження у невагомості.

/system/ckeditor_assets404IMAGE


Крім того, на борту Dragon на Землю доставлені деякі несправні компоненти систем життєзабезпечення та електропостачання станції. Інженери на Землі спробують їх відновити і відремонтувати. !zn

Читайте також:

Вантажний корабель «Прогрес М-15М» з другої спроби пристикувався до МКС

З «Байконура» до МКС стартувала тридцять третя експедиція (відео)

Перший приватний космічний корабель стартував до МКС

У космосі встановлять веб-камери