У США помер математик Бенуа Мандельброт, якого світове наукове співтовариство визнало основоположником фрактальної геометрії. Учений помер у віці 85 років від раку в хоспісі в Кембриджі, штат Массачусетс. Про це в неділю, 17 жовтня, повідомили ЗМІ.
У США помер математик Бенуа Мандельброт, якого світове наукове співтовариство визнало основоположником фрактальної геометрії. Учений помер у віці 85 років від раку в хоспісі в Кембриджі, штат Массачусетс. Про це в неділю, 17 жовтня, повідомили ЗМІ. Одним з головних досягнень Бенуа Мандельброта є виведення теорії фракталів - складних геометричних фігур, які мають властивість самоподібності. Свою роботу з цієї теми «Фрактальна геометрія природи» він опублікував у 1997 році. У ній було висунуто твердження, що випадкові, на перший погляд, форми насправді є складними геометричними фігурами, що складаються з менших фігур, які повністю повторюють більшу.
Завдяки цьому відкриттю стало можливо геометрично описувати предмети, які раніше вважали абсолютно «непридатними» для цього: хмари, малюнки рельєфу місцевості, тощо. Теорія фракталів знайшла своє застосування в таких науках як фізика, хімія, астрономія й інших галузях знання.
Народився геніальний математик у 1924 році у Варшаві. У 30-і роки разом з батьками емігрував до Франції, навчався в Політехнічній школі в Парижі, потім у Каліфорнійському технологічному інституті. Згодом жив і працював у Швейцарії, потім переїхав до США, де тривалий час співпрацював з компанією IBM.