UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нью-Йорк опиниться під водою до 2300 року

На тисячах кілометрів узбережжя, де розташовані Нью-Йорк, Балтімор, Філадельфія і Бостон, швидкість підйому рівня води у чотири рази вища, ніж в інших районах світу.

Вчені, що вивчають зміни клімату, дійшли невтішних висновків щодо долі східного узбережжя США, пише Ельмар Бурки у статті, опублікованій на сайті газети Corriere della Sera.

«Навіть якщо володарі світу негайно домовляться щодо серйозних питань, пов'язаних із захистом клімату, у найближчі сторіччя рівень морів буде неухильно підніматися, йдеться в дослідженні, проведеному міжнародною групою вчених-кліматологів», - пише видання.

Вчені описують апокаліптичну картину: до 2300 рівень морів підніметься на 4 м. Але, згідно з найбільш реальними оцінками, рівень Світового океану не підніметься вище позначки 2,7 м. Однак і це призведе до драматичних наслідків для прибережних районів, говорить один із дослідників, Штефан Рамшторф з Потсдамського інституту кліматичних досліджень.

Наприклад, у Нью-Йорку підвищення рівня навіть на один метр вже призведе до більш частих повеней: з однієї повені щосторіччя до однієї кожні три роки. З цієї причини за східним узбережжям Сполучених Штатів ведеться пильне спостереження. На тисячах кілометрів узбережжя, де розташовані Нью-Йорк, Балтімор, Філадельфія і Бостон, швидкість підйому рівня води в чотири рази вища, ніж в інших районах світу.

«По всій планеті сотні мільйонів людей живуть у відносно низьких прибережних зонах - підвищення рівня моря найдраматичнішим чином зачепить інтереси найбідніших країн, перш за все тих, що розвиваються, але також і великих метрополій Азії. Вчені говорять про незліченний економічний збиток і загрозу справжнісінького результату біженців», - пише автор статті. !zn

Читайте також:

Підйом рівня світового океану буде продовжуватися мінімум 500 років

Вчені заявили про закінчення глобального потепління

Вчені попередили про загрозу раптового колапсу екосистеми Землі

Геологи розповіли про могутню цивілізацію, яку згубила зміна клімату