Свіжі фотографії з галактики NGC-3393. Вони були зроблені відносно недалеко від Землі - 160 мільйонів світлових років. Астрономи зловили в об'єктив космічного телескопа "Чандра" відразу пару чорних дір. Знімок вкрай вдалий. За земними уявленнями, в галактиці, де не відбувається міжгалактичних злиттів, місця для двох чорних дір не передбачено.
Побачити чорні діри неможливо. Вони не випромінюють, а тільки поглинають енергію. Навколо них сповільнюється час, а гравітація максимальна, максимальна настільки, наскільки це тільки допустимо законами природи.
Чорну діру виявляють за випромінюванням тих космічних об'єктів, які вона в даний момент засмоктує. Зафіксувати подібні явища можна з допомогою рентгенівського телескопа.
"Чандра", яку названо на честь бога Місяця в індуїстської міфології, постійно перебуває в космосі на особливій витягнутій орбіті. Максимальне наближення до Землі - 16 тисяч кілометрів.
Майбутнє дір цілком передбачуване: вони будуть кружляти навколо один одного, поки не стануть єдиним цілим. Тим більше, що між ними невелика відстань - 490 світлових років.