UA / RU
Підтримати ZN.ua

Найстрашніший землетрус ще попереду

Ми живемо на планеті Земля лише з дозволу її геології, причому у будь-який момент цей дозвіл може бути анульовано, застерігає у Newsweek оглядач Саймон Вінчестер.

Для сотень або тисяч японців Земля відкликала свій дозвіл минулої п'ятниці - відразу, раптово, нагадує він. Під ногами затремтіла земля, води Тихого океану кинулися на сушу.

Нещодавній землетрус в Японії не можна розглядати як ізольоване явище, продовжує автор. 22 лютого в Тихоокеанському регіоні, у Новій Зеландії стався інший руйнівний землетрус, а майже рік тому - землетрус силою 8,8 бала у Чилі. Всі три явища стосуються в принципі одного і того самого «сімейства» розломів і кордонів між тектонічними плитами на берегах Тихого океану. Зазвичай після першого сильного землетрусу на одному краю плити через кілька тижнів або місяців випливає інше, на протилежному краю. «На даний момент у трьох кутах Тихоокеанської плити відбулися природні лиха: у минулому році - у південно-східному регіоні, в лютому - у південно-західному, а у п'ятницю - у північно-західному», - відзначає автор.

Ще не зачепили один «куточок» - північно-східний, де над тектонічним розломом Сан-Андреас стоїть місто Сан-Франциско. Геологи стривожилися: «всі знають, що Сан-Андреас рано чи пізно здригнеться - востаннє це траплялося у 1906 році, а тепер напруга наростає практично до крайної межі». Лиха у Чилі, Новій Зеландії та Японії можуть дати поштовх до землетрусу в Каліфорнії, йдеться у статті.

За матеріалами Newsweek, Inopressa.Ru