Співробітники Каліфорнійського університету в Ірвайні (США), що виявили це явище під час аналізу зібраних метеосупутниками даних, вважають, що причина пов'язана зі зростанням числа та інтенсивності ураганів, а останній у свою чергу викликаний глобальним потеплінням.У 2006 році з річок та льодовиків, які тануть, до океанів потрапило на 18% більше прісної води, ніж у 1994 році. Середній річний приріст склав 1,5%.
Вчені відзначають, що один із зареєстрованих ними наслідків кліматичних змін полягає в зовсім іншій картині випадання опадів. Відомий зі шкільної лави кругообіг води в природі прискорюється: більш висока температура змушує воду випаровуватися швидше, формуються більш важкі хмари, які проливаються дощем, не доходячи до внутрішніх областей. У результаті посушливі райони стають ще більш посушливими, а дощові - більш дощовими.
Водночас зазначається, що 13 років - надто малий термін для того, щоб робити значущі заяви. Природні коливання дуже ускладнюють довгострокові прогнози. Тому спостереження тривають.
Дослідження унікальне тим, що повністю спирається на дані супутників, а не комп'ютерні моделі.За матеріалами Компьюленты