Один із найбільших в європейській історії скарбів виявлено двома археологами-аматорами на острові Джерсі.
Загальна вага вилучених зі схованки десятків тисяч золотих і срібних монет досягає 3/4 тонни.
За оцінками експертів, знахідці більше двох тисяч років. Виявлені монети, що датуються приблизно 50-м роком до н.е., були в обігу у кельтського племені коріозолітів, що населяли північ сучасної Бретані.
Вчені вважають, що нечувана сума грошей могла бути захована французькими кельтами на Джерсі напередодні римської навали - у середині I століття до н.е.
Дослідникам поки складно визначити точне число монет, бо за минулі століття змішаний з глиною метал злежався настільки щільно, що нагадує величезний злиток. За попередніми оцінками, ця цифра може коливатися від 30 000 до 50 000, при цьому нумізмати вказують, що ціна кожної монети досягає 1-2 сотень фунтів стерлінгів. Таким чином, загальна вартість древнього скарбу може скласти від 5 млн до 16,5 млн доларів.
Поле у приході Грувіль, розташованому на східному узбережжі Джерсі, давно привертало інтерес місцевих шукачів скарбів. 70-річний Реєстр Мед, який зробив сенсаційну знахідку разом зі своїм напарником Річардом Майлзом, зізнався, що більше 30 років намагався виявити у цій місцевості скарб після того, як почув розповіді про монети, знайдені під корінням дерева, вивернутого ураганом із землі.
//www.vesti.ru/i/flvplayer_videoHost.swf?vid=429027&fbv=true&isHome=false
Поки незрозуміло, на яку частину коштів від продажу знахідки музеям можуть претендувати археологи, однак, за словами Майлза, гроші були б для нього лише приємним доповненням до втіхи від самої знахідки.
«Якби ми займалися цим заради грошей, то кинули б вже багато років тому, - тільки подумати скільки непотрібу ми знайшли за ці роки, - зазначив він. - Головне було в тому, щоб знайти ці монети, і дати можливість джерсійцям теж побачити їх». !zn
Читайте також:
Китайські археологи знайшли 110 теракотових статуй воїнів
Археологи знайшли ще 20 км Великої китайської стіни
На території Луганської області виявлено резиденцію ханів Золотої Орди XIV століття
У Німеччині студенти-археологи випадково знайшли давньоримський храм (фото)