UA / RU
Підтримати ZN.ua

На орбіту вивели український супутник «Січ-2»

У середу, 17 серпня, з пускової бази «Ясний» (Оренбурзька область, РФ) за безпосередньої участі українських фахівців було здійснено запуск ракети-носія «Дніпро», яка вивела на орбіту український супутник дистанційного зондування Землі «Січ-2», повідомляє прес-служба Державного космічного агентства України.

Одночасно було запущено 6 інших космічних апаратів: RASAT (Туреччина), NigeriaSat-2 і NigeriaSat-X (Нігерія), EduSat (Італія), AprizeSat-5 й AprizeSat-6 (США).

Супутник «Січ-2» - космічний апарат, розроблений ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» і виготовлений ВО «Південний машинобудівний завод» ім. А.М. Макарова». Його оснащено оптико-електронними приладами, які працюватимуть у 5 спектральних діапазонах. Супутник дозволить отримувати цифрові зображення поверхні Землі у панхроматичному та багатоспектральнму діапазонах з роздільною здатністю близько 8 м. Ці космічні знімки можна використовувати: для контролю за аграрними ресурсами, в земльо - й лісокористуванні, при здійсненні екологічного моніторингу, оцінці забруднень навколишнього середовища, моніторингу надзвичайних ситуацій, розвідці корисних копалин, у ході виконання інфраструктурних проектів.

До складу корисного навантаження супутника «Січ-2» включено комплекс наукової апаратури «Потенціал», призначений для дослідження параметрів нейтральних і заряджених частинок, електричного й магнітного полів у верхніх шарах атмосфери Землі.

Ракету-носій «Дніпро» створено на базі міжконтинентальної балістичної ракети Р-20 (SS-18), розробленої ДП «Конструкторське бюро «Південне» й виготовленої ВО «Південний машинобудівний завод» у кооперації з українськими та російськими підприємствами. Запуск ракет-носіїв «Дніпро» здійснюють із шахтної пускової установки. Усього з 1999 року за програмою «Дніпро» здійснено 17 запусків.

Сьогодні за допомогою засобів Національного центру управління та випробувань космічних засобів, розташованого поблизу м. Євпаторія, успішно проведено перший сеанс зв'язку з космічним апаратом «Січ-2».