Метеорологи пояснили причину спеки в Росії і повеней в Азії
Британська Метеорологічна служба заявила, що причиною екстремальних погодних умов у Росії, Пакистані і Індії стала «закупорка» струминних течій у верхніх шарах атмосфери.
Британська Метеорологічна служба заявила, що причиною екстремальних погодних умов у Росії, Пакистані і Індії стала «закупорка» струминних течій у верхніх шарах атмосфери.В останні дні вчені з різних країн світу спостерігають неадекватну поведінку повітряних потоків. Раніше вони вільно циркулювали, а зараз на їх шляху виникли якісь «блокуючі події».
Погодна картина повинна виглядати таким чином: якщо десь проходять мусонні дощі, то вони піднімають у верхні шари атмосфери тепле повітря, яке повинне десь опуститися. Як правило, «місцем посадки» було Середземномор'я, завдяки чому там і сформувався специфічний клімат.Останнім часом ситуація істотно змінилася.
Петля течії, що утворилася над територією Росії і не почала рухатися до Середземного моря, стала чудовим провідником розпаленого сухого повітря з Африки. Саме це вчені і називають основною причиною аномальної спеки в РФ, що і спричинило масштабні лісові пожежі.
«Блокуюча подія» в Пакистані збігалася з літніми мусонами. Через це на території держави випало дощів у декілька разів більше звичайного, що і спричинило серйозні повені. За останніми даними, в результаті стихії в цій країні загинуло більше 1,3 тис. осіб.
Олексій Кокорін, координатор програми «Клімат і енергетика» російського відділення Всесвітнього фонду живої природи, заявляє, що надмірно висока літня температура повітря і такі пожежі можуть тепер «супроводжувати» Росію протягом не менше сорока років. Причина – парникові гази. За його словами, якщо не вжити заходів і не скоротити викиди шкідливих речовин в атмосферу, вже через пару десятиліть пожежі будуть регулярно серйозно загрожувати всім основним лісовим регіонам Росії.
Неспростовних даних, що екстремальні погодні умови є наслідком поведінки струминних течій, поки немає. Британські учені вже почали глибинне дослідження цього питання.
За матеріалами WiredБі-бі-сі