Вчений вважає, що відсутність життя на Марсі також викликано вибухом, що перетворив все живе на пил. Окрім того, стверджує Д.Бранденберг, подібна катастрофа може статися і на нашій планеті.
«Марсіанська поверхня вкрита тонким шаром радіоактивних речовин, у тому числі урану, торію і калію. В атмосфері планети багато радіоактивних ізотопів. Їх вдалося знайти завдяки останній гамма-спектрометрії даних, проведеній NASA», - розповів Д.Бранденберг каналу Fox News.
Як повідомив вчений, катастрофа була природною. Вплив радіації був еквівалентним 1 млн водневих бомб.
Марс близько 4 млрд років тому з був теплою і вологою планетою, а тиск повітря у його поверхні, на думку вчених, був співвідносним з атмосферним тиском на Землі. Проте пізніше Червона планета втратила значну частину своєї атмосфери і перетворилася на холодну і суху пустелю.
Існує кілька версій катастрофи. Згідно з першою, атмосфера зникла через сильні метеоритні бомбардування, а з іншою, атмосферу поступово зняв сонячний вітер - потік заряджених частинок від Сонця. Адже Марс не може протистояти сонячному вітру, тому що не має, подібно до Землі, потужного магнітного поля, яке захищає від частинок.