Згідно з однією з теорій, через 500 мільйонів років після Великого вибуху, в усьому Всесвіті існувала лише одна галактика й зважаючи на все йдеться саме про ту, яку зобразив Hubble. Однак через 150 мільйонів років галактик стало вже 10, а ще через 100 мільйонів років їхня кількість подвоїлося.
«Усе починалося з якихось об'єктів, подібних до зерен, з яких народжувались окремі зірки й формувалися розсіяні скупчення зірок. Ці скупчення перетворювалися на невеликі галактики, що в свою чергу ставали тими дивовижними величезними галактиками, відомимими сучасним науковцям, - розповідає професор Річард Бауенс, співробітник обсерваторії голландського Лейдена. – Це просто диво, що зараз ми уявляємо, як протікали такі складні фізичні процеси, про які раніше люди навіть не здогадувалися».
Науковець провів аналіз ранніх галактик і немовлят. Виявилося, що вони набагато менш пізні утворення й ростуть набагато швидше.
«Ці знання допомагають нам обчислити, як швидко розширюються галактики та йти в ногу з космічним літочислення», - додав Бауес.
За словами Олівії Джонсон з Британської королівської обсерваторії, глибинне усвідомлення напрямів й особливостей еволюції Всесвіту дасть можливість науковцям точніше зрозуміти, які процеси відбувалися в космосі мільярди років тому, зокрема, коли та як сформувалися перші зірки й галактики.
«На ці найважливіші питання астрономам доки не вдавалося відповісти, й той факт, що ми, нарешті, змогли зазирнути до «первісного» Всесвіту, просто вражає», - вважає Джонсон.
Найновіший знімок Hubble буде певним іспитом для астрономів, оскільки саме на прикладі першої у Всесвіті галактики вони зможуть перевірити правильність збудованих за довгі роки теорій і гіпотез.
У 2014 році відбудеться запуск на орбіту нового американського телескопа James Webb, який значно перевищить можливості Hubble «вдивлятися в глиб» Всесвіту.
За матеріалами Бі-Бі-Сі