UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голова Роскосмосу пояснив масове падіння російських супутників втручанням ззовні

Причиною серії аварій російських космічних апаратів у минулому році міг бути вплив ззовні, вважає керівник Федерального космічного агентства Володимир Поповкін.

«Не хочеться нікого звинувачувати, але сьогодні є дуже потужні засоби впливу на космічні апарати, можливості застосування яких не можна виключати», - заявив глава Роскосмосу в інтерв'ю газеті «Известия».

За словами В.Поповкіна, досі немає визначеності, чому не спрацювала рухова установка «Фобос-Ґрунта», який був запущений з космодрому Байконур 9 листопада і залишився на низькій навколоземній орбіті. «Незрозумілі також часті збої з нашими апаратами в той період, коли вони летять над тіньовою для Росії стороною Землі - там, де ми не бачимо апарат і не приймаємо з нього телеметрію», - сказав глава Роскосмосу.

За словами В.Поповкіна, ризиковані технічні рішення при проектуванні і створенні «Фобос-Ґрунта» були зумовлені обмеженим обсягом коштів (5 мільярдів рублів), з цим же була пов'язана і проблемність місії в цілому. «Ми стали заручниками цих рішень, оскільки були вже пов'язані зобов'язаннями з Європейським космічним агентством, чиї прилади там стояли, і з китайськими колегами, чий супутник ми взялися доставити на Марс разом з «Фобосом», - прокоментував глава Роскосмосу інформацію про те, що ймовірність успішної місії свідомо складала близько 50%.

Нагадаємо, що у 2011 році п'ять із 32 запусків російських космічних апаратів закінчилися невдало. Залишки станції «Фобос-Ґрунт» повинні впасти на Землю, як очікується, у кінці цього тижня.