«У вівторок, 22 листопада о 20:25 UT, станція стеження Європейського космічного агентства (ЄКА) у Перті (Австралія), встановила контакт із російським космічним апаратом «Фобос-Ґрунт»», - йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті ЄКА.
Таким чином, шанси на порятунок апарату зросли, хоча ще вранці у вівторок у Роскосмосі заявляли, що супутник можна вважати втраченим.
Напередодні Європейське космічне агентство (ЄКА) повідомило, що на прохання російської сторони востаннє проведе спробу сеансу зв'язку з апаратом «Фобос-Ґрунт» за допомогою своїх станцій в Австралії (Перт), Південній Америці (Куру, Французька Гвіана) і в Європі (Маспаламос, Іспанія).
Апарат «Фобос-Ґрунт» було запущено з Байконуру у ніч на 9 листопада. Після відділення від ракети-носія «Зеніт» на апараті не увімкнулися двигуни, які повинні були вивести його на високу опорну орбіту, аби звідти він міг стартувати на Марс.
«Фобос-Ґрунт» мав долетіти до супутника Марса Фобоса, сісти на це небесне тіло, взяти проби ґрунту і доставити їх на Землю для лабораторного дослідження. Місія мала тривати приблизно 2,5 роки. Вартість проекту, за неофіційною інформацією, становить близько 170 млн дол.
Глава Роскосмосу Володимир Поповкін раніше заявляв, що «балістичне вікно» для польоту на Марс зберігається «до перших чисел грудня»: якщо з апаратом до цього часу буде встановлено зв'язок і задано нову програму, він зможе вирушити до Марса.