Зонд Cassini відновив свою діяльність, несподівано повернувшись у нормальний режим функціонування. Нещодавній збій ніяк себе не виявляє. Тепер апарат зможе знову розпочати спостереження за Енцеладом. Про це повідомили в прес-релізі Лабораторії реактивного руху при NASA.
Зонд Cassini відновив свою діяльність, несподівано повернувшись у нормальний режим функціонування. Нещодавній збій ніяк себе не виявляє. Тепер апарат зможе знову розпочати спостереження за Енцеладом. Про це повідомили в прес-релізі Лабораторії реактивного руху при NASA. Апарат раптово увійшов у безпечний режим. Інженери провели детальний аналіз роботи всіх систем зонда до аварії і після та не змогли виявити ніяких неполадок. Таким чином, «чарівне» відновлення Cassini не дало відповіді на питання про причину збою як такого.
На цей момент усі системи працюють у встановленому для них режимі. 30 листопада Cassini має наблизитися до одного із супутників Енцелада на відстань 48 кілометрів. Апарат спостерігатиме поверхню супутника, знаходячись над 61 градусом північної широти. За три тижні після цього прольоту Cassini знову вивчить Енцелад на тій же широті й висоті. Під час цих двох зближень апарат підлетить до північної півкулі супутника на мінімальну відстань за всю місію. Над південною півкулею зонд пролітав на висоті 25 кілометрів.
У планах учених «змусити» Cassini вивчити гравітаційні характеристики Енцелада, а також зробити аналіз розподілу заряджених частинок навколо супутника. Крім того, апарат фотографуватиме поверхню Енцелада в різних діапазонах.
Місія Cassini Huygens - спільний проект космічних агентств США, Європи й Італії з вивчення Сатурна. Космічний зонд Cassini зі спускним апаратом Huygens був запущений у 1997 році й досяг орбіти планети 1 липня 2004 року. Huygens вивчив атмосферу і поверхню Титана, супутника Сатурна, а Cassini після відокремлення апарата продовжив вивчення планети та її супутників.
У 2010 році його місія була продовжена - новий етап називається «Сонцестояння» і триватиме до 2017 року.