Таку думку в інтерв'ю ZN.UA висловила голова Державної інспекції ядерного регулювання України Олена Миколайчук.
За її словами, це питання обговорювалося на останньому засіданні Ради національної безпеки і оборони, яке було ініційовано у зв'язку з трагедією на японській АЕС «Фукусіма-1».
«Врешті-решт, ми вже достатньо порозумнішали, щоб не чекати на своїх власні помилки, а вчитися у тому числі на чужих...Те, що сталося на «Фукусімі», має послужити уроком. Як колись аварія на Чорнобильській АЕС послужила уроком для тих, хто експлуатує радянські реактори. Хоча і ті, у кого реактори іншого типу, теж могли багато почерпнути. Давайте не будемо посилатися на те, що у нас реактори іншого типу. Оцінимо все і зробимо для себе висновки», - зазначила О.Миколайчук.
У результаті, на її думку, повинні з'явитися нові технічні рішення, і їхнє впровадження виявиться недешевим. «Але я вже говорила, що якщо ядерна безпека - це дорого, займіться чимось іншим, більш безпечним», - підкреслила голова Держатомрегулювання.
Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю Алли Єрьоменко, Ігоря Маскалевича з Оленою Миколайчук.