UA / RU
Підтримати ZN.ua

Curiosity знайшов на Марсі загадкову піщинку (ФОТО)

Американський марсохід Curiosity продовжує успішно досліджувати поверхню Червоної планети і підносить вченим все нові загадки. Апарат виявив незвичайний фрагмент гірської породи.

36 серпня цього року, цього тижня вперше використав спеціальний прилад для хімічного аналізу мінералів і виявив незвичайний фрагмент гірської породи.

«Ми перейшли до важливої частини нашої програми з використанням пристрою «Хімін», в який завантажений перший дослідний зразок», - розповів науковий співробітник Лабораторії реактивного руху у Пасадені Джон Гроутсінгер. За його словами, прилад дозволяє використовувати для вивчення мінералів метод рентгенівської дифракції - найточніший з усіх, що колись застосовували на Марсі. Завдяки цьому можна буде зрозуміти, в яких умовах навколишнього середовища формувалися мінерали.

- Curiosity знайшов на Марсі шматок поліетилену (ФОТО)

Вчений уточнив, що марсохід взяв зразок ґрунту розміром з маленьку фармацевтичну таблетку на невеличкому місці, яке раніше охрестили «Кам'яним гніздом». Curiosity пройшов до нього шлях завдовжки близько 500 метрів від місця посадки. Там він за допомогою руки-маніпулятора відкопав загадкову піщинку білого кольору діаметром один міліметр, яка різко виділялася на червонуватому марсіанському ґрунті. Вона буде вивчатися за допомогою хімічного лазера, спектроскопа та інших приладів, встановлених у 74-кілограмовій науковій лабораторії, розміщеної на «спині» марсоходу.

/system/ckeditor_assets404IMAGE


Раніше Curiosity виявив мінерал з хімічним складом, багатим на калій і натрій, що стало справжнім сюрпризом для вчених. За їхніми словами, марсіанський камінь нагадує широко поширений на Землі польовий шпат і, швидше за все, має вулканічне походження. Американські фахівці зазначають, що щось подібне зустрічається на Гавайських островах.

Читайте також:

Марсіанський ґрунт виявився схожим на вулканічні породи Гаваїв

Марсохід Curiosty виявив на Марсі сліди струмка (ФОТО)

Curiosity зафіксував на Марсі сильні коливання тиску