UA / RU
Підтримати ZN.ua

Curiosity «вдихнув» марсіанське повітря

Головною метою дослідження марсіанського повітря є отримати докази присутності на Червоній планеті метану. На сьогоднішній день відомо, що в марсіанській атмосфері переважає вуглекислий газ.

Марсохід 3. Щоб з'ясувати, з яких газів складається марсіанське повітря і в якій пропорції вони перемішані, робот «вдихнув» - і зразок атмосфери відправився у спеціальний прилад Sam (аналізатор марсіанських зразків).

Sam ще не закінчив роботу, проте відомо, що в марсіанській атмосфері переважає вуглекислий газ. Те, що СО2 є основним компонентом марсіанського повітря, з'ясували ще марсоходи Viking у середині 1970-х.

Зараз учених найбільше цікавить, чи зафіксує Curiosity в марсіанській атмосфері сліди метану.

Присутність цього газу на Червоній планеті нещодавно було виявлено супутником і земними телескопами, і цей факт надзвичайно інтригує дослідників.

Справа в тому, що метан має порівняно недовгий «термін життя» і його постійна присутність вказує на наявність поновлюваного джерела - біологічного або геохімічного. Вчені дуже сподіваються, що Sam зможе пролити світло на цю загадку.

Результати перших тестів будуть оприлюднені наступного тижня, повідомив заступник керівника програми «Кьюріосіті» Джой Крісп, однак додав, що для того, щоб зробити якісь певні заяви з приводу природи марсіанського метану, буде потрібен ще якийсь час.

«В ідеальних умовах Sam може зафіксувати концентрацію метану в кілька трильйонних частинок, а очікувана концентрація - судячи з орбітальних вимірів і даних телескопів - кілька десятків мільярдних (у десять тисяч разів більше)», - пояснив він журналістам.

За місяць, проведений на Марсі, Curiosity, офіційно іменований Марсіанською науковою лабораторією (MSL), від'їхав від місця свого спуску в кратері Гейла більш ніж на 100 метрів. !zn

Читайте також:

Фахівці NASA перевіряють «руку» Curiosity

Американці хочуть знову висадитися на Місяці, а потім полетіти на Марс

Марсохід Curiosity прислав перші якісні знімки (ВІДЕО)

Curiosity вперше передав людську мову на Марс