Фахівці з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики виявили велике скупчення галактик, яке встановило кілька нових космічних "рекордів". Про це повідомляється у прес-релізі, опублікованому на сайті центру.
Скупчення галактик SPT-CLJ2344-4243, яке отримало неофіційну назву "Фенікс", виявлено на відстані 5,7 мільярда світлових років від Землі. За словами астрономів, це один з найбільших подібних кластерів у Всесвіті. Крім того, кластер "Фенікс" виявився одним з найбільш яскравих джерел рентгенівського випромінювання.
Однак найбільше астрономів здивувала незвичайна активність кластера. Галактики, що лежать в центрі таких скупчень, звичайно є "сплячими" і не народжують нових зірок. Однак центральна галактика кластера "Фенікс" характеризується дуже інтенсивним зореутворенням: аналізуючи зображення, отримані телескопом "Чандра", астрофізики прийшли до висновку, що на рік вона формує близько 740 нових зірок, тобто приблизно дві зірки на день. Як сказано у прес-релізі дослідницького центру, жоден кластер у Всесвіті не володіє настільки високою швидкістю формування зірок.
За словами дослідників центру астрофізики, активне утворення зірок у центральній галактиці "Фенікса", можливо, змусить учених переглянути гіпотези про роль чорних дір у формуванні зірок. Надмасивні чорні діри (тобто діри з масою понад мільйон сонячних), що знаходяться в центрах галактик, традиційно пов'язували з низькою швидкістю зореутворення в таких галактиках. Згідно з останніми уявленнями вчених, чорні діри перешкоджають охолодженню газу до стану, коли може початися формування зірок. Однак інтенсивне утворення зірок в центральній галактиці в кластері "Фенікс" суперечить цій гіпотезі. !zn
//c.brightcove.com/services/viewer/federated_f9?isVid=1
Читайте також:
Астрономи зняли на камеру Гігантські сонячні торнадо (відео)
Астрономи дізналися, звідки з’явилися зірки у 300 разів більші за Сонце
Астрономи виявили «близнюка» Сонячної системи
Японські астрономи виявили слід невідомого космічного спалаху