На думку астрономів, 21 грудня, у день кінця світу, Сонце, від якого залежить все життя на Землі, буде поводити себе, як зазвичай.
«Навіть магнітних бур у цей день не буде», - розповів директор астрономічної обсерваторії Іркутського держуніверситету Сергій Язєв.
За його словами російські вчені з Іркутська, Москви і Новосибірська спостерігали повне сонячне затемнення на північному узбережжі Австралії. Зараз астрономи отримали перші дані фотознімків сонячної корони. Зірка увійшла у фазу своєї максимальної активності, яка цього разу триватиме незвично довго - близько трьох років, прогнозують вони.
Сонячна активність пов'язана з утворенням і розпадом в атмосфері зірки сильних магнітних полів. Ці процеси цікавлять жителів Землі як спалахи і магнітні бурі, які, вважається, впливають і на техніку, і на самопочуття людей. Незважаючи на затяжну стадію максимуму, нічого особливого від Сонця очікувати не потрібно, впевнені вчені.
«У 1957 році в максимумі 19 циклу сонячної активності її рівень був приблизно у 3 рази вищим, ніж зараз, і нічого не сталося. Хто не знав, той і не помітив», - повідомив Сергій Язєв. !zn
Читайте також:
Російський гідрометцентр не виявив ознак наближення кінця світу
Вчені виявили нове підтвердження пророкувань майя про «кінець світу» (фото)