UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи виявили за межами Сонячної системи планету, що в 13 разів перевершує за масою Юпітер (ФОТО)

До теперішнього часу відкрито більше 800 планет за межами Сонячної системи, проте вченим вдалося сфотографувати лише декілька з них. Справа в тому, що яскраве випромінювання зірок "забиває" більш тьмяний потік світла, що виходить від планет, що обертаються навколо них.

Астрономи виявили планету, що в 13 разів перевершує за масою Юпітер - найбільшу і найважчу планету Сонячної системи.

За допомогою японського телескопа Subaru, розташованого на вершині гори Мауна-Кеа на Гавайських островах, групі вчених під керівництвом Джозефа Карсона з мюнхенського Інституту астрофізики товариства Макса Планка вдалося сфотографувати гігантську газову планету, що обертається навколо зірки Каппа Андромеда.

Маса Капи Андромеди, розташованої на відстані в 170 світлових років від Землі, у два з половиною рази перевищує масу Сонця. Ця зірка є порівняно молодою - їй всього 30 млн років. Для порівняння, вік Сонця - 5 млрд років.

За словами дослідників, нинішнє відкриття кидає світло на процес формування нових планет. Раніше вчені сумнівалися, що планети можуть формуватися з протопланетного диска настільки масивних зірок, як Каппа Андромеда.

До теперішнього часу відкрито більше 800 планет за межами Сонячної системи, проте вченим вдалося сфотографувати лише декілька з них. Справа в тому, що яскраве випромінювання зірок "забиває" більш тьмяний потік світла, що виходить від планет.

Результати дослідження будуть опубліковані в найближчому номері міжнародного наукового журналу Astrophysical Journal. !zn

/system/ckeditor_assets404IMAGE
Центр журналістських розслідувань Investigator


Читайте також:

Астрономи відкрили систему планет, що
зароджується (ФОТО)

Коллайдер зафіксував рідкісний розпад часток, «поховавши» теорію нової фізики

Астрономи отримали перше об'ємне зображення нитки темної матерії

Телескоп зафіксував спалах від чорної діри в центрі нашої галактики (ФОТО)