Астрономи Європейської Південної обсерваторії Ла-Сілья опублікували фотографію головної області туманності Чайки, зроблену телескопом MPG / ESO. Про це повідомляється на сайті обсерваторії, там же викладено оригінал зображення.
Туманність, що має астрономічну назву Sharpless 2-292, розташована на відстані 3700 світлових років від Землі. На зоряному небі вона лежить між сузір'ями Великого Пса і Єдинорога, недалеко від Сіріуса. Туманність, в 400 разів далі від нашої планети, ніж ця яскрава зірка.
На фотографії зображена тільки частина туманності, а саме "голова" Чайки. Її загальний вигляд з "крилами", що простирається на 100 світлових років, краще видно на зображеннях більш ширококутних телескопів.
У центрі голови Чайки добре помітна дуже яскрава молода зірка HD 53367, маса якої становить 20 мас Сонця. Її світло, а також світло подібних зірок розігріває навколишні хмари космічного газу і змушує їх світитися червоним. Світіння виникає через рекомбінації електронів на іонах водню, з яких в основному і складаються міжзоряні хмари. Синє світло, яке можна бачити у деяких частинах знімка, є світлом навколишніх зірок, відбитим від найдрібніших частинок пилу.
Зображення було отримано за допомогою ширококутної камери Wide Field Imager, встановленої на телескопі MPG/ESO. Це один з декількох астрономічних приладів, встановлених у Південній обсерваторії. Діаметр його дзеркала становить 2,2 метра. !zn
Читайте також:
Астрономічна камера буде шукати в космосі темну матерію в режимі онлайн
Астрономи вперше зафіксували викривлення простору-часу
Астрономи знайшли «фабрику зірок» (відео)
Астрономи створили першу тривимірну модель вибуху наднової зірки