UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи сфотографували чорну діру в газовій хмарі

Газо-пилова хмара впритул «обіймає» чорну діру в галактиці M87. У внутрішньому кільці цієї хмари матерія обертається зі швидкістю, близькою до швидкості світла, бо її розганяє гігантська сила тяжіння чорної діри.

За допомогою декількох радіотелескопів, розташованих на Гаваях, в Арізоні і Каліфорнії, фахівці змогли вперше отримати фотографії так званого «горизонту подій» - розпеченого диска з газом і частинками пилу, що обертається навколо чорної діри і поступово поглинається нею. Отримано знімки однієї з надмасивних чорних дір у дальній галактиці. Є схожа чорна діра і в центрі Чумацького Шляху.

На знімках чорна діра в центрі галактики M87, віддаленої від нас приблизно на 50 млн світлових років. Як вважають вчені, маса цієї діри становить близько 6 млрд сонячних мас.

За словами астрономів, навколо чорної діри в M87 є газо-пилова хмара, яке впритул «обіймає» чорну діру. У внутрішньому кільці цієї хмари матерія обертається зі швидкістю, близькою до швидкості світла, бо її розганяє гігантська сила тяжіння чорної діри.

Судячи з даних знімка, діаметр хмари складає всього 5,5 відстаней від гіпотетичного горизонту подій, що вказує на дуже швидке обертання самої чорної діри. Вважається, що діаметр хмари повинен становити 7,4 радіусів Шварцшильда, щоб говорити, що діра обертається, і більше 8, якщо вона не обертається або обертається в протилежну від хмари сторону. !zn

Читайте також:

Астрономічна камера буде шукати в космосі темну матерію в режимі онлайн

Астрономи вперше зафіксували викривлення простору-часу

Астрономи знайшли «фабрику зірок» (відео)

Астрономи розкрили таємницю появи найбільших зірок