UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Звичка канючити в Заходу": Лавров вирішив, що в "України немає гідності"

Лавров вже давно перейшов з дипломатичної на російську і продовжує звинувачувати Україну.

У Німеччині вже почалася сертифікація газопроводу в обхід України "Північний потік-2". Проте російський монополіст "Газпром" не зможе запустити газопровід 1 жовтня. І заяви Москви кажуть про те, що їм це не подобається. 

Починаючи з 8 вересня, у німецького регулятора є чотири місяці для розгляду заявки і підготовки звіту - до 8 січня 2022 року. Далі регулятор передасть його Єврокомісії, згідно зі зміненою газовою директивою. У Єврокомісії є два місяці для свого ув'язнення і ще додаткові два місяці в разі потреби.

Ще перед початком сертифікації міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров заявив, що "Північний потік-2" практично готовий до роботи й в черговий раз поскаржився на тиск з боку США. "Візьміть економіку, економічні санкції. Зараз просто йде фронтальна атака, незважаючи ні на що, на "Північний потік-2", хоча всі розуміють, вже американці зрозуміли, що він добудований буде через кілька днів, працювати почне", - говорив глава МЗС РФ за два дні до початку сертифікації.

15 вересня Лавров відкоригував свої заяви та сказав, що процес отримання дозволу на запуск "Північного потоку-2" від німецького регулятора нешвидкий, і може бути завершений до початку 2022 року.

Також Лавров в черговий зробив недипломатичну заяву на адресу України, звинувативши Київ у "жебракуванні".

"У них (України) звичка, це увійшло в правило щось канючити у Заходу. Ось "Північний потік" зупиніть, не зможете, тоді давайте нам гроші в якості компенсації. Покладімо на папір, що якщо російські щось зроблять з "Північним потоком-2" коли він буде функціонувати, тоді ви російським щось зробите у відповідь. Пустіть нас в НАТО, в ЄС, ми давно готові. Ось канючать і канючать! Країна, напевно, повинна мати якусь гідність , - цитують главу російської дипломатії державні агентства.

Читайте також: "Газпром" повністю добудував "Північний потік-2"

9 вересня в Німеччині відбулася зустріч представників Росії і ФРН, присвячена транзиту газу через Україну. Після цього в Москві заявили: Росія не має наміру зупиняти транзит газу через територію України після запуску «Північного потоку-2». Але, за словами речниці МЗС РФ Марії Захарової, це питання залежить від обсягів майбутніх європейських закупівель та конкурентоспроможності альтернативних маршрутів.

Своєю чергою керівник «Нафтогазу» Юрій Вітренко заявив, що Україна продовжує працювати над тим, щоб «Північний потік-2» не зміг запрацювати. У своїй боротьбі Україна спиратиметься на газову директиву ЄС, дія якої поширюється на російський газопровід.

25 серпня Вищий земельний суд Дюссельдорфа виніс рішення, яким визнав: дія газової директиви ЄС поширюється на споруджуваний російський газопровід «Північний потік-2». Це означає, що доставка і транспортування газу повинні бути розділені, а оператор Nord Steam 2 - стати незалежним від «Газпрому».

Що означає рішення німецького суду для України? Які дії треба розпочинати Києву, щоб створити додаткові проблеми «Газпрому»? Читайте в статті Михайла Гончара «Оператор газопроводу« Північний потік-2 »програв суд в Німеччині» у ZN.UA.