UA / RU
Підтримати ZN.ua

Звичайний громадянин не може зробити запит на Державну прикордонну службу у разі фальсифікацій — експерт

На підсумки голосування ці обставини вже не позначаться.

Запит на Державну прикордонну службу не може зробити звичайний громадянин. Це можуть зробити тільки державні правоохоронні органи, а вони це роблять лише в межах кримінального розслідування. Вже після голосування. Так, у Волинській області за подібне правопорушення були засуджені більше десяти чоловік.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Ярина Бусол, керівник комунікаційного напрямку Реанімаційного пакету реформ. За її словами, слідчі в рамках кримінального провадження взяли дані Державної прикордонної служби через офіційний запит і розслідували ці факти.

"Тобто, з одного боку, неможливо розслідувати такі факти порушень без висунутої підозри і відкритого кримінального провадження, але в цілому довести факт порушення можливо. Якщо спостерігачі помітять хоча б один такий факт, у слідчих буде можливість з допомогою Державної прикордонної служби виявити громадян, які на тій чи іншій ділянці проголосували, не перебуваючи на території України, - зазначає експерт. - Отже, можна забезпечити покарання винних, але на підсумки голосування ці обставини вже не позначаться. Хіба що страх перед невідворотністю покарання може вплинути на недобрі наміри потенційних маніпуляторів".

Детальніше про виборчі технології читайте в статті Ярини Бусол "Що таке виборчі маніпуляції, і як з ними боротися або Гра престолу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".