UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зупинити війну в Україні здатні 10 дій ЄС: Польща, Словенія та Чехія склали план

Серед необхідних дій – відключення Росії від SWIFT та санкції проти всіх членів путінської партії «Єдина Росія».

Лідери Польщі, Словенії та Чехії склали план дій для ЄС, який, на їхню думку, здатний підтримати Україну та зупинити війну. Матеріал з відповідним переліком, написаний прем'єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким, опублікувало видання Politico.

Щоб підвищити шанси на закінчення війни, ЄС має:

  1. Відключити всі російські банки від міжнародної платіжної системи SWIFT. Інакше російська економіка адаптується до нових умов протягом кількох тижнів.
  2. Запровадити єдину політику притулку для російських солдатів, які відмовляються служити злочинному режиму у Москві.
  3. Повністю зупинити російську пропаганду в Європі. Свобода слова не означає право брехати.
  4. Блокувати російські кораблі у портах ЄС.
  5. Ввести блокаду автомобільного транспорту в та із Росії.
  6. Запровадити санкції не лише щодо російських олігархів, а й щодо всього їхнього бізнес-середовища.
  7. Зупинити видачу віз усім громадянам Росії, які хочуть в’їхати до ЄС. Російський народ повинен зрозуміти, що йому доведеться розгрібати наслідки цієї війни. «І ми сподіваємось, що вони відвернуться від Путіна», - додає Моравецький.
  8. Ввести санкції проти всіх членів путінської партії "Єдина Росія". Вони чудово знають, що відбувається в Україні, і їхня співучасть беззаперечна.
  9. Ввести повну заборону на експорт у Росію технологій, які можуть бути використані у військових цілях.
  10. Виключити Росію із усіх міжнародних організацій. «Ми не можемо сидіти за одним столом із злочинцями», – каже Моравецький.

«Якщо це не зупинить війну, треба йти далі. У Києві ми запропонували миротворчу місію під егідою НАТО та інших міжнародних організацій. Якщо ми не можемо запровадити ефективні санкції, ми не маємо вибору: ми повинні захищати народ України власними щитами», - написав прем'єр-міністр Польщі.

Моравецький наголосив, що наявність у Росії ядерного арсеналу не може бути виправданням пасивності ЄС.

«Ми маємо усвідомлювати цю загрозу, але вона не може нас стримувати. Інакше Путін піде лише далі. Що ми робитимемо, якщо Путін наступного разу потягнеться до Кишинева, столиці Молдови? Або якщо він нападе на Вільнюс та Варшаву? Що, якщо він захоче окупувати Гельсінкі? Чи почнемо ми ставитися до цієї загрози серйозно лише тоді, коли він відправить танки на Берлін? Лінія має бути проведена, і вона має бути проведена зараз», - наголошується у заяві.

На думку лідерів трьох держав, запропонований ними план не лише можливий, а й необхідний.

«Ми маємо знайти в собі мужність не відвернутися від страждань України та прийняти цей історичний виклик», - заявили лідери.

Читайте також: Українське МЗС нагадало про важливі санкції, які ЄС досі не ввів проти РФ

Нагадаємо, глави урядів Польщі, Чехії та Словенії відвідали Київ 16 березня. Під час переговорів із президентом України Володимиром Зеленським політики обговорили гарантії безпеки для України, посилення санкційної політики щодо держави-агресора, а також перспективи членства України в Європейському Союзі.