UA / RU
Підтримати ZN.ua

Знайомтеся: міністр оборони Андрій Загороднюк — DT.UA

Вже після обрання нового президента Андрій Загороднюк став позаштатним радником Володимира Зеленського, а також членом наглядової ради державного концерну "Укроборонпром".

Новий міністр оборони Андрій Загороднюк - випускник Київського національного університету ім. Т.Шевченка, університету Ворик і Оксфорда, що чудово орієнтується у фінансах, офшорах і праві. Він вважає себе "спадковим нафтовиком". Його батько, Павло Загороднюк, - відома людина в нафтовидобувній галузі, засновник і керівник низки компаній (у тому числі й групи "Надра"), у липні 2019 року став одним з новопризначених директорів Наглядової ради в "Укрнафті", де на даний момент, як стверджують деякі ЗМІ, представляє інтереси Ігоря Коломойського. До цього консультував уряди Тимошенко й Азарова.

Про це пише редакція DT.UA. На думку авторів, у створенні позитивного образу нового міністра оборони відіграє свою роль і та обставина, що 2014 року Андрій Загороднюк став волонтером і довго допомагав армії. Якийсь час очолював Раду волонтерів при Міністерстві оборони, а потім був "легалізований" у статусі керівника Офісу реформ при МОУ, відкритого на кошти іноземного гранта.

"До новообраного президента його привели Арахамія і Гусєв (нині губернатор Херсонської області) - брати по волонтерському цеху. Уже після обрання нового президента Андрій Загороднюк став позаштатним радником Володимира Зеленського, а також членом наглядової ради державного концерну "Укроборонпром". Що з усього переліченого вище стало вирішальним чинником для президента, який зробив під час війни ключову ставку на людину від війни досить далеку, ми можемо тільки здогадуватися. З одного боку, можна постаратися прислухатися до тих, хто вважає, що хвилюватися взагалі не варто. Оскільки армією керує начальник Генштабу. І тут у нас усе ОК. Ну, а стратегія і розробка політики - саме те, у чому сильний новий міністр оборони, - йдеться в статті. - А можна прислухатися й до самого нового міністра, який, виступаючи перед депутатами, зумів у три пункти вкласти всю свою програму. У результаті вийшов такий собі не дуже виразний образ держави, яка раптом повернулася обличчям до військовослужбовця, оперативно "перевдягла" його за стандартами НАТО, пообіцяла не красти й на цих залізобетонних підставах попросила залишитися служити. При цьому так і не уточнивши - навіщо?"

Оглядачі підкреслюють, що невоююча армія у момент війни - це структура, яка деградує і розкладається. Психологічно й мотиваційно насамперед. І формувати політику й стратегію новому міністрові оборони, схоже, доведеться саме з цієї точки. З неї ж доведеться дивитися в очі і офіцеру, і рядовому. Які поки що ставляться до неофіта зі скепсисом тих, хто понюхав пороху. Андрій Загороднюк у фіналі свого виступу висловив, на наш погляд, важливу думку про те, що міністр оборони повинен формувати політику й стратегію не тільки для армії, а й для країни в цілому. Повинен відповістити на запитання: як зробити життя людей спокійним?

Детальніше про нові кадри в Кабміні читайте в матеріалі "Уряд на виріст" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".