UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАБУ відреагувало на зареєстрований в Раді закон про зміну процедури звільнення керівника

В бюро зазначили, що антикорупційні органи можуть втратити незалежність.

Законопроект який спрощує процедуру звільнення директора НАБУ через висловлення йому недовіри простою більшістю голосів у парламент повністю знищує гарантії незалежності Національного антикорупційного бюро. Так у відомстві відреагували на реєстрацію в парламенті законопроекту №7362, що дозволяє звільняти керівників НАБУ, САП, НАЗК та ДБР рішенням парламенту, висловивши їм недовіру.

"Наголошуємо, що в разі ухвалення цього законопроекту, буде завдано нищівного удару по незалежності новостворених антикорупційних орган та тих здобутків у боротьбі з корупцією, яких їм вдалося досягти попри системний опір правлячих еліт. На жаль, існує велика ймовірність, що даний законопроект може бути ухвалений найближчим часом", - йдеться в заяві НАБУ.

У відомстві зазначили, що такі кроки є частиною "великого плану, який увійшов в активну фазу минулого тижня, головною метою якого є знищення НАБУ і САП", а також блокування розслідувань щодо топ-посадовців та звільнення топ-корупціонерів від відповідальності.

В НАБУ зазначили, що їхня діяльність контролюється так, як цього не застосовується до жодного іншого правоохоронного органу. Водночас вирішенням ситуації може стати якнайшвидше створення незалежного Антикорупційного суду та надання бюро права на автономне прослуховування.

Нагадаємо, 6 грудня лідери парламентських фракцій "Блоку Петра Порошенко" і "Народного фронту" Артур Герасимов і Максим Бурбак зареєстрували у Верховній раді проект закону №7362, який дозволяє звільняти керівників НАБУ, САП і НАЗК та ДБР рішенням парламенту. Згідно чинного законодавства, обов'язковою умовою звільнення, зокрема, директора НАБУ є негативні висновки аудиту відомства.

Законопроект був зареєстрований на тлі заяв США, Європейського Союзу та Британії про неприпустимість ослаблення українських антикорупційних органів, у першу чергу, НАБУ.