Найвідоміший універмаг країни - Київський центральний універмаг ЦУМ - перейшов у власність структур, підконтрольних Рінату Ахметову.
Офіційно про продаж найвідомішого універмагу в Україні оголошено не було, проте події, що відбуваються на підприємстві, підтверджують, що у ЦУМа з'явився новий власник і ним став Рінат Ахметов.
Так, 10 вересня на зборах акціонерів ВАТ «Київський центральний універмаг» був повністю змінений менеджмент компанії. Був звільнений із займаної посади член наглядової ради Валерій Мазур, який керував ЦУМом останні 8 років і якому учасники ринку приписували контроль над універмагом. Причина звільнення - «у зв'язку з невибором до нового складу спостережної ради». З цим самим формулюванням позбувся свого місця у наглядовій раді його син В'ячеслав Мазур, а також представник Фонду держмайна.
У той же час, список персон і компаній, які увійшли до нової наглядової раду, досить цікавий - всі вони тісно пов'язані з групою «СКМ», яка керує активами Ріната Ахметова. Так, до наглядової ради ЦУМу, увійшла компанія Telnet Holdings Limited. За офіційними даними, ця компанія володіє 10,87 млн. акцій ЦУМу. Ще один член наглядової ради - Medсo Services Limited. На цій юрособі зареєстровано 6,36 млн. акцій універмагу. Також до наглядової ради увійшли Jassen Enterprises Corp. (9,01 млн. акцій) і Omni International Ventures Limited (10,87 млн. акцій). Всі ці компанії - офшори, проте вони аффельовані з групою «СКМ». Зокрема, Jassen Enterprises Corp. довгий час була акціонером Харцизького трубного заводу та інших активів групи.
Про причетність до операції структур Ріната Ахметова свідчить призначення до керівного органу ЦУМу Жанни Коваленко. Її попереднє місце роботи - адміністративний помічник у ТОВ «Еста Проперті Менеджмент» - холдинг, який управляє проектами «СКМ» у сфері нерухомості.
Було змінено також правління компанії - місце звільнених керівників зайняли топ-менеджери «Еста Холдинг».
Нагадаємо, що практично з початку цього року навколо ЦУМу спостерігалася висока ділова активність. Фонд державного майна кілька разів намагався продати 39,647% акцій ВАТ «Київський центральний універмаг». Проте конкурс зривався, і лише в кінці липня цього року ФДМ продав зазначений пакет компанії «Київ-дилер» за 89,05 млн. грн. При номінальній вартості акції 1,05 гривні ціна продажу склала 3,65 гривні за акцію.
АТ «Київський центральний універмаг» зареєстровано у 1994 році. Основним видом діяльності є роздрібна торгівля промисловими товарами народного споживання.
За станом на кінець 2009 року основними акціонерами універмагу були держава в особі ФДМ (39,647%), Валерій та Валентина Мазури (29,708% і 14,656% відповідно), а також Eastling Holdings Limited (Британські Віргінські о-ви, 10,07%).
ВАТ «Київський центральний універмаг» у 2009 році отримало чистий збиток у розмірі 1,965 млн грн, тоді як чистий прибуток універмагу в 2008 році становив 1,327 млн. гривень. Чистий дохід ВАТ від реалізації торік скоротився на 23,73% - до 252,866 млн. гривень.
ВАТ «Київський центральний універмаг» у 2008 році скоротило чистий прибуток на 54,8% у порівнянні з 2007 роком - до 1,327 млн. гривень, його чистий дохід від реалізації у минулому році збільшився на 23,3% - до 331,543 млн. гривень.
За матеріалами Дело