Євросоюз зняв 3 з чотирьох українських чиновників часів президентства Віктора Януковича, повідомляє брюссельський кореспондент Радіо Свобода Рікард Йозвяк.
Ще проти 14 осіб санкції продовжені на рік, чотирьох - на три місяці. Імена повинні стати відомі завтра, пише він у Twitter.
"Українська правда" з посиланням на свої джерела повідомляла, що найближчим часом мають ухвалити рішення про скасування санкцій щодо Андрія 3.
"Готується таке рішення, можна очікувати, що воно буде до завтра", - сказав співрозмовник видання, додавши, що прізвища тих, за кого будуть зняті санкції, ще можуть бути уточнені.
Оновлено 16:24. У прес-службі Ради Європи повідомили, що Рада "розширила обмежувальні заходи ЄС, які полягають у заморожуванні і відновленні незаконно привласнених коштів України"
"Рада адаптував санкції, прийнявши до уваги прогрес у цих юридичних процедурах", - наголошується в повідомленні. Повний текст рішення опублікують в Офіційному журналі ЄС 6 березня.
Раніше про те, що Євросоюз знімає санкції з екс-глави СБУ Якименка, Олексія Азарова, Віктора Януковича-молодшого, Дмитра Табачника, Олени Лукаш та Сергія Клюєва, повідомив народний депутат Сергій Лещенко з посиланням на свої джерела в ЄС.
"Щоб санкції не зняли, Україна повинна була пред'явити підозри цим особам за економічні злочини. Мене в цьому списку більше всього шокує Клюєв-молодший - на нього було оформлено Межигір'я, головний речовий доказ у економічних злочинах Януковича", - зазначив Лещенко.
The Wall Street Journal з посиланням на свої джерела також писала про скасування санкції щодо чотирьох людей з оточення Януковича через брак доказів за звинуваченнями в корупційній діяльності. За даними журналістів, санкції проти інших чотирьох осіб із списку, включаючи сина екс-президента Януковича Віктора Вікторовича, продовжать лише на три місяці, щоб дати час української влади надати докази правопорушень. Санкції щодо інших 14 осіб у списку, у тому числі колишнього президента, як очікується, будуть продовжені на додаткові 12 місяців.
ZN.UA ще в листопаді писав про те, що офіційний Київ зробив дуже мало для повернення в країну незаконно виведених Януковичем і його оточенням коштів. наприклад, тільки в жовтні делегація відвідала ГПУ Бельгію, Францію та Австрію для консультацій з уповноваженими представниками міжнародних організацій та іноземних компетентних органів щодо кримінального переслідування колишніх українських високопосадовців, оголошення їх у міжнародний розшук, а також пошуку і повернення незаконно виведених ними з України активів.