UA / RU
Підтримати ZN.ua

Журналіст перерахував складові перемоги України у війні з Росією

Основним завданням армії має бути перемога над ворогом. Це сприяє її розвитку і мотивує особовий склад, упевнений Бутусов.

Перемога України у збройному конфлікті в Донбасі, як і в будь-якій іншій війні, складається з власне військової, політичної та економічної складових, пише журналіст Юрій Бутусов у своєму матеріалі для DT.UA.

Політичний аспект перемоги забезпечить остаточне звільнення від російського впливу, відмову Кремля від втручання у внутрішні справи України і повернення окупованих територій.

Під економічним аспектом перемоги автор розуміє інтеграцію України до європейської економіки та відшкодування державою-агресором збитків, завданих бойовими діями й окупацією.

"Перемога у військовому плані - досягнення переваги на фронті в умовах локальної війни; створення армії, здатної завдавати нашому ворогові неприйнятні втрати; досягнення боєздатності армії, достатньої для проведення операцій зі звільнення Придністров'я, Криму, Донбасу", - підкреслює Бутусов.

Він уточнює, що досягнення воєнної перемоги може забезпечити лише сучасна боєздатна й ефективна армія, для створення якої необхідні ресурси. На першому етапі достатнім є досягнення переваги на фронті в умовах обмеженої Мінськими угодами війни. Тобто планомірне знищення особового складу збройних формувань противника, підвищення ціни перебування окупантів на українській території.

"Неприйнятні втрати - це значить російські та місцеві найманці, які йдуть тільки за зарплатою на службу в Донбасі, будуть все частіше відмовлятися укладати контракти через високий ризик", - відзначає журналіст.

Він висловлює впевненість, що головним завданням армії в умовах війни повинні бути перемога над супротивником. Це зміцнює бойовий дух, мотивує особовий склад і підвищує ефективність Збройних сил.

"Якщо армія не прив'язується до цілей війни, якщо армія не прив'язується до головного завдання - перемоги над ворогом, вона перестає розвиватися, скорочується кількість мотивованих людей, які хочуть служити", - констатує Бутусов, уточнюючи, що військовий бюджет має бути спрямований, у першу чергу, не на "утримання лампасної бюрократії", а на забезпечення потреб бойових частин.

Докладніше про перспективи війни в Донбасі, модернізацію Збройних сил України та способи нанесення непоправної шкоди російським окупаційним формуванням читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна на Донбасі: Як примусити Путіна до миру" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".