UA / RU
Підтримати ZN.ua

Життя після Brexit: у Великій Британії реформують уряд

Борис Джонсон збирає в нову команду своїх вірних прихильників.

Прем'єр-міністр Борис Джонсон сьогодні, 13 лютого, призначає нову команду свого уряду. З цим оновленням, він сподівається реалізувати своє бачення Британії поза Brexit, передає Reuters.

Прем'єр-міністр заявив, що не планує "розгойдувати човен", але сам розпочав свою перестановку з звільнення міністра Північної Ірландії Джуліана Сміта. Лише місяць тому Сміт допоміг посереднику відновити уряд Північної Ірландії, через три роки після розірвання угоди про розподіл влади.

Як пише Reuters, радикальні дії Джонсона коштуватимуть занадто дорого у такий час, тож прем'єр-міністр має залишатись в добрих стосунках з виборцями, які надали йому більшість, багато з яких є прихильниками британської опозиційної лейбористської партії.

Джонсон прагне допомагати "новим талантам", особливо серед жінок та молоді. Одночасно прем'єр-міністр гуртує навколо себе вірних прихильників черед чинної влади, які допомогли йому здобути більшість на виборах минулого року. Таким чином, політик збирає людей, що беззаперечно підтримають його у важкий для країни час економічних змін.

Як повідомило джерело, Джонсон повинен був просувати декілька жінок, таких як Енн-Марі Тревелян, Міністра збройних сил, Суеллу Браверман, колишнього молодшого міністра Brexit, та Джилліан Кіган. Очікується, також що в новий уряд потраплять Олівер Дауден, Міністр кабінету Кабміну, та Міністр міжнародного розвитку Алок Шарма.

Читайте також: Джонсон: Brexit віщує новий початок, нові зв'язки з ЄС

Раніше повідомлялось, що Велика Британія відмовляється від тісної співпраці з ЄС. Джонсон прямо попередив, що країна відмовиться від чіткого узгодження правил та відхилить юрисдикцію європейських судів у будь-якій торговельній угоді.

Лідери ЄС попередили Велику Британію про те, що життя поза об'єднанням ніколи не зрівняється з тими перевагами, які були у Лондона в якості члена ЄС. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн і керівники інших інституцій об'єднання заявили, що тепер Британія повинна вирішити, наскільки тісні відносини вона хоче побудувати з Євросоюзом.

На сайті Євросоюзу Британію вперше публічно офіційно назвали "третьою країною". після Brexit у ЄС з'явиться велика проблема з фінансуванням, оскільки Велика Британія була одним з найбільших донорів в бюджет ЄС.

Детальніше про Brexit читайте у статті Олексія Коваля "Brexit: піти гідно" для "Дзеркала тижня. Україна".