UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеркаль спрогнозувала спроби РФ зірвати процес у Міжнародному суді ООН

Рішення Міжнародного суду ООН матиме серйозні наслідки РФ, і Кремль зацікавлений у тому, щоб процес не був доведений до кінця.

Російська Федерація буде робити все, щоб зірвати процес у справі "Україна проти РФ" у Міжнародному суді ООН, так як він матиме для Кремля дуже серйозні наслідки, констатувала колишня заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль.

"Процес, в якому Росія обвинувачується як країна, яка не забезпечує боротьбу з фінансуванням тероризму, взагалі створює нові умови в міжнародному праві. Оскільки останній саміт НАТО був присвячений якій темі? Боротьбі з тероризмом. Про боротьбу з тероризмом та про роль Росії як країні, яка підтримує тероризм. І я думаю, що це матиме дуже великі наслідки для Росії, і вона це усвідомлює. Саме тому вони робитимуть усе, щоб не довести цей процес до кінця", - розповіла в ефірі телеканалу "1+1" увечері в четвер, 5 грудня.

Зеркаль пояснила, що невиконання Кремлем рішень міжнародних судів стане підставою для посилення санкційного тиску на РФ.

8 листопада Міжнародний суд ООН визнав власну юрисдикцію для розгляду позову України до Росії у зв'язку з порушенням Кремлем Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму і Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. У позові викладені факти фінансування Кремлем терористичних організацій ОРДЛО і переслідування українців і кримських татар за етнічною ознакою в анексованому Криму.

Росія намагалася оскаржити право Міжнародного суду розглядати позов України, попередні слухання відбулися на початку червня.

19 квітня 2017 року Міжнародний суд ООН ухвалив тимчасові заходи у справі "Україна проти РФ" і зобов'язав Росію: а) утриматися від обмежень щодо кримських татар на представництво власних інтересів, включаючи відновлення діяльності Меджлісу; б) забезпечити ведення навчання українською мовою. МС ООН також зобов'язав Україну і Росію повністю виконувати всі положення досягнутих в Мінську домовленостей.

Суд зобов'язав Росію відзвітувати про конкретні кроки, спрямовані на виконання рішення, до 19 січня 2019 року. Однак Кремль припис проігнорував.

Докладніше читайте в статті Володимира Кравченка "Україна vs Росія: перший раунд – розвідка боєм" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".