UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський звинуватив ЦВК у позбавленні його можливості розпустити Раду

Переможець президентських виборів заявив, що ЦВК свідомо відкладає офіційне оголошення результатів виборів, щоб його інавгурація відбулася якомога пізніше.

Володимир Зеленський, який переміг на виборах президента України, стверджує, що Центральна виборча комісія нібито навмисне затягує офіційне оголошення результатів голосування, щоб інаугурація нового президента відбулася після 27 травня, і він не зміг розпустити парламент.

"Перемога є, а повноважень – нема. Хтось від мене булаву ховає. Що відбувається, я пояснюю: ЦВК затягує офіційне оголошення результатів, щоб Верховна Рада могла затягувати дату призначення дня інавгурації. Щоб інавгурація була після 27 травня. Чому? Щоб у президента Зеленського не було навіть можливості думати про розпуск Верховної Ради", - заявив він у відеозверненні, опублікованому на офіційній сторінці в Facebook в четвер увечері, 25 квітня.

За словами Зеленського, він вважає, що ЦВК надходить несправедливо по відношенню до новообраного президента.

"Президент, у якого рівень довіри становить 73%, має, принаймні, право думати про можливий розпуск парламенту і мати право на таку можливість", - обурився майбутній президент.

21 квітня в Україні відбувся другий тур виборів президента України. За підсумками обробки 100% протоколів, за Володимира Зеленського проголосували понад 73% виборців, за Петра Порошенка – майже 24,5%. Явка на виборах склала 62,8%, на виборчі дільниці прийшли майже 18,5 млн українців.

Президент Петро Порошенко привітав Зеленського з перемогою, а також пообіцяв не йти з політики і захищати національні інтереси України та досягнення його команди за п'ять років президентського терміну.

Як пише заступник головного редактора DT.UA Сергій Рахманін, команда Володимира Зеленського у разі його перемоги на виборах президента розглядає варіанти розпуску Верховної Ради і шантажу депутатів для їх примусу до співпраці. Рішення про дострокове припинення повноважень парламенту може бути прийнято з допомогою Окружного адмінсуду, який у березні зажадав від Верховної Ради документального підтвердження існування коаліції.

Оглядач підкреслює, що якщо відповідні документи не будуть надані, у суду буде привід встановити, що коаліція відсутня як мінімум з 28 лютого 2019 року. 30 днів, відведених на формування нової, закінчилися наприкінці березня. Отже, у переможця президентських виборів, якщо він обопрется на рішення ОАС, з'являться формальні підстави припинити повноваження ВР одразу після прийняття присяги.

Конструктором оригінального "капкана для Ради" джерела називають Андрія Богдана – особистого адвоката олігарха Ігоря Коломойського і головного юридичного радника штабу Зеленського.

Детальніше про можливості дострокового розпуску Ради читайте у статті Сергія Рахманіна "Дострокові парламентські вибори – міфи і реалії" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".