UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський зробить два великих ісламських свята державними

Також президент має намір сприяти будівництву нової мечеті в Києві.

Президент Володимир Зеленський має намір зробити мусульманські свята Курбан-Байрам і Ураза-Байрам державними в Україні, а в Києві побудувати нову велику мечеть. Такі плани глава держави озвучив на зустрічі з представниками кримськотатарського народу в Офісі президента 18 травня.

Як повідомляє сайт ОП, відповідний указ Зеленський збирається підписати найближчими днями, згідно з яким Курбан-Байрам і Ураза-Байрам отримають статус державних релігійних свят.

Крім того, у Києві планується побудувати нову велику мечеть. Президент наголосив, що він чекає від кримських татар проєкт цієї мечеті і готовий підтримати його.

Глава держави також висловив їм співчуття у зв'язку з Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Читайте також: У Києві вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні: фоторепортаж

Ураза-байрам - один з двох головних днів ісламського календаря, який знаменує завершення посту, що тривав упродовж священного місяця Рамадан. Традиція святкування дня розговіння веде свій початок з часів пророка Мухаммеда, з 624 року.

У день свята мусульмани здійснюють святкову ритуальну молитву (ід-намаз), надягають кращу одяг, готують традиційні страви, а після святкової молитви накривають святкові столи, запрошують у гості сусідів, родичів і друзів, здійснюють відповідні гостьові візити з подарунками, радіють і веселяться. У цей час прийнято також роздавати пожертвування бідним, дарувати подарунки та просити один в одного прощення.

Курбан-Байрам – одне з найбільших свят мусульман, що знаменує закінчення хаджу, паломництва до Мекки. Відзначається через 70 днів після свята Ораза-Байрам.

Мусульманський календар складається з 12 місяців і містить близько 354 днів, що на 10 або 11 днів менше сонячного року. З цієї причини дні мусульманських релігійних свят кожен рік зсуваються відносно григоріанського календаря.

Конкретна дата святкування Курбан-байраму залежить від місцевих звичаїв: більшість країн слідують дати, встановленої Верховним судом Саудівської Аравії, а вона обчислюється в залежності від того, чи видно Місяць на небі незадовго до цього.

Читайте також: Загострення в Донбасі: загинув український боєць

18 травня відзначається День пам'яті геноциду кримськотатарського народу. У 1944 році радянська влада депортувала з Криму понад 180 тисяч кримських татар - корінних мешканців півострова. Упродовж року від голоду, хвороб і виснаження загинули понад 30 тис. кримських татар. Після депортації радянський режим вдався до нівелювання історичної пам'яті про кримської державності і корінному народі Криму.