UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський їде в Раду обговорювати ринок землі – ЗМІ

Голосів для прийняття закону може забракнути, "Слуга народу" намагається заручитися підтримкою "ОПЗЖ".

Президент Володимир Зеленський у четвер, 6 лютого, приїде до Верховної Ради на консультації щодо законопроєкту про ринок землі, повідомило LB.ua джерело у фракції "Слуга народу".

"Завтра, у четвер, перед розглядом у другому читанні законопроєкту про ринок землі, у Раду приїде президент", - розповів співрозмовник журналістів.

Голова держави проведе консультації з фракцією щодо зняття мораторію на продаж сільськогосподарських земель з жовтня 2020 року.

Водночас голосів для прийняття закону може забракнути - практично все залежатиме від голосування за так званий законопроєкт "про неповернення Приватбанку". Якщо "приватівський" закон буде прийнято, фракція "СН" одразу втратить близько 30 голосів людей Коломойського у парламенті.

За словами співрозмовника журналістів у фракції, президентська політсила намагається отримати голоси "Опозиційної платформи-За життя" в обмін на крісло одного з віце-прем'єрів.

"Для результативного голосування за закон ведуться переговори з фракцією "ОПЗЖ" для зняття їхніх поправок. Обговорюється питання призначення від "ОПЗЖ" одного з віце-прем'єрів", - додав він.

За даними DT.UA, серед найбільш поступливих також депутатська група "Довіра" і "Голос".

Прийняття закону про земельний ринок є однією з умов виділення Міжнародним валютним фондом нового макрофінансового траншу для України. Без виконання цієї умови МВФ не розгляне заявку, а також не узгодить розмір траншу і графік надходжень.

Нагадаємо, 13 листопада 2019 року депутати прийняли законопроєкт про ринок землі у першому читанні. Крім того, депутати запустили процедуру ліквідації Держгеокадастру, що спростить продаж землі в майбутньому.

Прийнятий законопроєкт є серйозним проривом у створенні ринку землі, але його відкриття має супроводжуватися застосуванням допоміжних заходів, які зроблять ринок максимально прозорим і ефективним. Важливо, щоб це додаткове законодавство було прийнято до відкриття ринку землі.

Станом на сьогодні все, що треба було змінити у законопроєкті до другого читання, не змінено, натомість створені нові ризики. Докладніше про правки у законопроєкт про ринок землі читайте в матеріалі Романа Головіна "Як мертвому поправки".