UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський відзначив громадянську позицію прихильників відставки Єрмака

На Банковій нагадали, що керівник ОП уже є фігурантом кримінальних проваджень ДБР і СБУ.

Президент Володимир Зеленський прогнозовано відмовився задовольняти петицію про звільнення Андрія Єрмака з посади керівника Офісу президента та притягнення його до кримінальної відповідальності. При цьому глава держави подякував укладачам петиції та підписантам "за виявлену громадянську позицію".

Автор петиції звернув увагу на регулярні контакти Єрмака з Дмитром Козаком, заступником голови адміністрації президента РФ Володимира Путіна, а також нагадав про відеозаписи з участю брата голови ОП Дениса Єрмака.

"Пане Президенте, час визначитися і вибрати, на чиєму ви боці - корупції і капітуляції перед Росією, чи на боці демократичної, незалежної і некорумпованої України. Якщо ви на стороні України, то Андрій Єрмак має бути негайно звільнений, а компетентні органи повинні почати кримінальні провадження за фактами державної зради та корупції", - йдеться в тексті петиції, зареєстрованої 1 квітня.

У свою чергу, на Банковій нагадали, що керівник Офісу президента призначається і звільняється главою держави. А також про те, що Андрій Єрмак і його брат уже є фігурантами кримінальних проваджень Державного бюро розслідувань та Служби безпеки України.

"Про результати досудового розслідування суспільство буде поінформовано через засоби масової інформації", - пообіцяли в ОП.

Коментуючи ініціативи Єрмака щодо створення консультативної ради при Тристоронній контактній групі, у Зеленського в черговий раз поклали відповідальність за Мінські домовленості на п'ятого президента України Петра Порошенка.

"Запрошені особи з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях України можуть бути залучені до дискусій на майданчику ТКГ та її робочих підгрупах, у тому числі до будь-яких консультативним механізмів, виключно у разі досягнення згоди в тристоронньому форматі між Україною, Росією і ОБСЄ", - йдеться у відповіді на петицію.

Читайте також: Більшість українців не чули про скандал за участю Дениса Єрмака – опитування

Як повідомлялося, на зустрічі ТКГ 11 березня за участю голови ОП України Андрія Єрмака і заступник глави АП РФ Дмитра Козака було підписано протокол про створення консультативної ради при ТКГ.

ZN.UA опублікував фотокопію протоколу з рішенням про створення консульативного ради. До неї планують включити по 10 представників України і ОРДЛО. Створення цього органу фактично зафіксує суб'єктність ОРДЛО. При цьому Росія увійде до Ради не як країна-агресор, а у вигляді так званого "спостерігача-гаранта" нарівні з Францією, Німеччиною та ОБСЄ.

Оглядач ZN.UA Тетяна Силіна констатувала, що рівний статус України і представників незаконних збройних формувань – це "те, від чого Київ категорично відмовлявся всі шість років. І це та помилка, вчинена свого часу Кишиневом у врегулюванні придністровського конфлікту, яку експерти настійно закликали Київ не повторювати".

Проте за версією кернівника Офісу президента Андрія Єрмака, у цій нібито "не йдеть про правове визнання представників ОРДЛО і прямих переговорів з ними".

На неприпустимість прямих переговорів з бойовиками вказали чимало українських політиків, волонтерів, ветеранів, еспертів-міжнародників і представники громадянського суспільства.

Категорично проти висловилися парламентські фракції "Голосу" і "Європейської Солідарності". Звернення до президента підписали 60 членів фракції "Слуги народу", частина з них згодом відкликали свої підписи і видалили пости в Facebook.

Про катастрофічні для України наслідки, до яких призведе створення консультативної ради та легітимізація бойовиків, читайте в матеріалі "Технологія.ру для влади.Зе" Михайла Гончара, Володимира Горбача, Віталія Мартинюка і Сергія Савченка ув ZN.UA.