UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський у своєму указі повинен був вказати причини припинення повноважень парламенту — Рахманін

У цьому документі, з точки зору конституціоналістів, повинна була бути не лише резолютивна, але q мотивувальна частина.

Припустимо, у Зеленського були підстави вважати, що коаліції насправді немає. І він, як новоспечений гарант Конституції, вирішив покарати депутатів за порушення Основного закону. Тоді в указі потрібно було не просто цитувати статті Конституції, а вказати причини припинення повноважень парламенту. У цьому документі, з точки зору конституціоналістів, повинна була бути, умовно кажучи, не тільки резолютивна, але й мотивувальна частина.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Сергій Рахманін. За його словами, навіть Ющенко, що в жовтні 2008-го видав сумнівний указ про розпуск ВР (згодом скасований), намагався обґрунтувати в ньому свій волюнтаризм - відповідно з такою-то нормою, що в коаліції має бути стільки-то депутатів, а на такий-то момент їх там немає, а також на підставі чого.

"В указі Зеленського всього цього немає. Так що чутки про правовий масштаб Андрія Богдана поки виглядають дещо перебільшеними. Не всякий спритний корпоративний юрист тягне на тонкого правознавця, - зазначає оглядач. - Передбачені Конституцією консультації з Радою Зеленський використовував, щоб поторгуватися про правила проведення позачергових виборів. А міг зробити мат в два ходи: "Стверджуєте, що коаліція є, - покажіть списки"..."

Детальніше про дострокові вибори читайте у статті Сергія Рахманіна "Гра у швидкі "шашечки"" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".