Сакраментальні сто днів президентства Володимира Зеленського потрібно відраховувати не від вступу на посаду, а скоріше, від першої сесії новообраної Верховної Ради, де у нього - вперше в історії України - є власна монобільшість. Тільки після цього стали відносно зрозумілі розклад сил і способи дії гравців. Втім, базові виклики, які стоять перед новим президентом, мало відрізняються від тих, що стояли перед його попередником: зуміти знайти в собі сили і сміливість вискочити "за прапорці" радянських/пострадянських традицій, у яких він виховувався і ріс; подолати "дилему Петра Олексійовича" - побудувати верховенство права, не втративши необхідної для цього реальної влади; поєднати необхідні суспільством радикальні реформи з "інклюзивністю", властивій українській політичній культурі.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Володимир Дубровський, старший економіст CASE Україна, член Несторівської групи. На його думку, попередній президент не зміг зробити ні першого, ні другого, ні третього, за що і поплатився владою.
"Ситуацію погіршує те, що Порошенко зустрічав усі свої виклики у всеозброєнні, оскільки був досвідченим політиком, мав не дуже великий, але потужний особистий "клан", підтримку Заходу, професійну кваліфікацію в дипломатії, єднання громадянського суспільства плюс, що досить важливо, особистий фінансовий капітал. У Зеленського немає нічого з переліченого. Зате він має значно більшу реальну підтримку, молодший, "нічим не зобов'язаний" майже нікому, і головне, не має за спиною обтяжливого досвіду, за що, власне, і любить його частина виборців. Поки що", - зазначає експерт.
За його словами, післявиборна популярність Зеленського вже почала падати, і якщо президент і його політсила продовжать робити помилки, то недалеко той час, коли він заздритиме Порошенку. За роздутою перед виборами ненавистю й бурхливими перипетіями турборежиму мало хто помітив, що Революція Гідності триває, хоча й у досить чудернацький спосіб. Цього разу змінився, ні більше ні менше, спосіб управління країною.
Детальніше про виклики перед Зеленським читайте у матеріалі Володимира Дубровського ""За прапорці!"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".