На жаль, Володимир Зеленський, який претендує на посаду президента і обіцяє реінтеграцію жителів окупованого Донбасу, чомусь забуває при цьому про жителів Криму. Правозахисники нарікають: у штабах що Порошенка, що Зеленського виявилися глухими до звернень громадськості.
Про це в своїй статті для DT.UA пише Валентина Самар. За її словами, ініціатива низки правозахисних і волонтерських організацій "Почуй Нарешті Виконай" розіслала у штаби свою позицію щодо Сходу, позначивши перелік найгостріших проблем, які стосуються мирного населення Донбасу, але ніхто з лідерів перегонів не відповів.
"Це жителі окупованих територій, і все, що пов'язане зі збереженням зв'язків та їхньою реінтеграцією, - це питання цивільних полонених або заручників. Ми можемо по-різному їх називати, оскільки в нас досі немає законодавчого врегулювання цього статусу. І це питання зниклих безвісти- попри те, що більше півроку тому парламент прийняв закон, він досі не імплементований", - каже координатор ініціативи Восток SOS Олександра Дворецька.
Представників цієї ініціативи на зустріч із президентом не покликали. І він не єдиний, хто не почув жителів окупованих територій, каже Олександра.
"Жоден із кандидатів не працював з окупованими територіями. Вони вирішили, що не зможуть сподобатися людям, які живуть у зоні конфлікту, які страждають від нього, які щодня бачать зруйновану інфраструктуру і відновлення старих порядків на цій території. Мені дуже жаль, що кандидати не відвідували Луганську й Донецьку області, не спілкувалися з цими людьми. Виняток становлять лише військові, де тільки один із кандидатів, користуючись своєю посадою головнокомандувача, зустрічався. Вся риторика про Схід і конфлікт говорить про людей на Сході як про об'єкт і спрямована більше на жителів Центральної й Західної України, а не навпаки. Тобто ніхто не звертається до людей на сході України як до суб'єктів, як до виборців", - вважає правозахисниця Олександра Дворецька.
"У переліку осіб, названих членами команди Зеленського я не побачила жодного, хто міг би претендувати на звання експерта з проблематики Криму або Донбасу", - зазначає оглядач.
Детальніше про необхідність відстоювання територіальної цілісності і боротьби з корупцією читайте в статті Валентини Самар "Війна і люди" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".