UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський не планує достроково розпускати Верховну Раду — ЗМІ

Про таке рішення президент заявив під час засідання фракції "Слуга народу".

Депутат фракції "Слуга народу" Максим Бужанський заявив про те, що президент не планує достроково розпускати Верховну Раду XI скликання, передає "РБК-Україна". За словами депутата, Володимир Зеленський зробив таку заяву під час засідання фракції.

"На засіданні фракції президент України урочисто і категорично заявив, що ні про який достроковий розпуск парламенту восени не може бути й мови. І закликав зосередитись на продуктивній роботі протягом всієї каденції", - повідомив Бужанський.

Водночас глава парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія вважає, що ймовірність дострокового розпуску парламенту нинішнього скликання становить 40%.

6 лютого у Верховній Раді відбулося засідання фракції "Слуга народу", на якому був присутній Володимир Зеленський. Повідомлялося, що президент мав провести консультації з фракцією з приводу зняття мораторію на продаж сільськогосподарських земель з жовтня 2020 року.

Після заїдання фракції Арахамія заявив про те, що "Слузі народу" вистачить голосів для того, щоб прийняти в другому читанні законопроєкт про відкриття в Україні ринку землі.

Проте, як повідомляло DT.UA голосів для прийняття закону може не вистачити - практично все залежатиме від голосування за так званий законопроєкт "про неповернення Приватбанку". Якщо "приватівський" закон буде прийнятий, фракція "СН" відразу втратить близько 30 голосів людей Коломойського в парламенті.

Нагадаємо, 13 листопада 2019 року депутати прийняли законопроєкт про ринок землі у першому читанні. Крім того, депутати запустили процедуру ліквідації Держгеокадастру, що спростить продаж землі в майбутньому.

Прийнятий законопроєкт є серйозним проривом у створенні ринку землі, але його відкриття має супроводжуватися застосуванням допоміжних заходів, які зроблять ринок максимально прозорим і ефективним. Важливо, щоб це додаткове законодавство було прийнято до відкриття ринку землі.

Станом на сьогодні все, що треба було змінити у законопроєкті до другого читання, не змінено, натомість створені нові ризики. Докладніше про правки у законопроєкт про ринок землі читайте в матеріалі Романа Головіна "Як мертвому поправки".